Dziś podczas trzeciego dnia 9. posiedzenia Sejmu wiceminister środowiska Piotr Woźniak odpowiadał na pytania posłów dotyczące pomocy samorządom w we wdrażaniu nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Podsekretarz stanu Piotr Woźniak zadeklarował, że resort jest gotów wspomóc gminy poprzez informację i pomoc prawną. Ministerstwo przygotowuje m.in. podręcznik, który ma ułatwić urzędnikom zajmującym sprawami gospodarki odpadami w gminach interpretację zapisów znowelizowanej ustawy.

Oprócz tego Departament Gospodarki Odpadami planuje uruchomienie telefonicznego stanowiska informacyjnego dla gmin, gdzie dyżurować będą eksperci, którzy na bieżąco mają odpowiadać na nurtujące urzedników pytania.

Wiceminister Woźniak zapowiedział również, że w przygotowaniu jest organizacja finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej bezpłatnego cyklu 20 szkoleń w 12 województwach, które mają pomóc gminom w prawidłowym przygotowaniu swoich jednostek samorządowych do wprowadzenia w życie przepisów ustawy "odpadowej".


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj