Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Pomorskie. Bank Ochrony Środowiska przedłuża współpracę z WFOŚiGW

Pomorskie. Bank Ochrony Środowiska przedłuża współpracę z WFOŚiGW
21.11.2023, o godz. 13:25
czas czytania: około 2 minut
0

Bank Ochrony Środowiska przedłużył o rok współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w zakresie preferencyjnego finansowania inwestycji proekologicznych na terenie województwa pomorskiego – poinformował w poniedziałek Bank Ochrony Środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Bank Ochrony Środowiska oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przedłużyli o rok współpracę w zakresie preferencyjnego finansowania inwestycji proekologicznych na terenie województwa pomorskiego. Podmioty zainteresowane kredytem z dopłatą do oprocentowania z WFOŚiGW będą mogły się o niego ubiegać do końca 2024 r. – poinformował Bank Ochrony Środowiska.

Preferencyjny kredyt

W informacji wskazano, że preferencyjny kredyt może zostać wykorzystany na inwestycje związane z ochroną środowiska w ramach trzech priorytetów: adaptacja do zmian klimatu, ochrona wód i gospodarka wodna, ochrona atmosfery i ochrona przed hałasem oraz gospodarka o obiegu zamkniętym, w gospodarowanie odpadami i ochrona powierzchni zielonych.

Jak podano, podstawę oprocentowania preferencyjnego kredytu udzielanego przez BOŚ stanowi stawka WIBOR 3M oraz marża banku w wysokości 2,50 pp, która nawet przez 5 lat będzie pokrywana w ramach dopłaty z WFOŚiGW. Kredyt może zostać zaciągnięty na maksymalnie 10 lat, zaś całkowita kwota dopłat dla jednego kredytu nie może przekroczyć 150 tys. zł.

Wspieranie zielonych inwestycji

– Przedłużenie umowy z WFOŚiGW w Gdańsku to bardzo dobra informacja dla podmiotów z województwa pomorskiego, które planują realizować projekty przyjazne środowisku. Przez kolejny rok będziemy mogli oferować konkurencyjne oraz skuteczne wsparcie w realizacji lokalnych zielonych inwestycji. Istotną cechą preferencyjnego kredytu jest również jego elastyczność i możliwość finansowania różnorodnych przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska – powiedział, cytowany w komunikacie, wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska Sebastian Bodzenta.

– Projekty proekologiczne, które wykraczają poza w/w trzy priorytety, także mogą uzyskać preferencyjne finansowanie z BOŚ. W ich przypadku wymagana będzie jednak odrębna zgoda WFOŚiGW w Gdańsku – poinformował BOŚ.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023