Zakończyły się prace związane z zagospodarowaniem brzegów rzeki Iławki i jeziora Jeziorak w Iławie. W ramachinwestycji wykonane zostały chodniki, ścieżki rowerowe, tarasy widokowe i place zabaw.

Umowa na realizację projektu podpisana została w styczniu ubiegłego roku. Jego wartość wyniosła ponad 11,5 mln zł netto. 

W ramach pierwszego etapu kontraktu do użytku został oddany chodnik i ścieżka rowerowa o długości 1200 metrów wraz z pięcioma kładkami pieszo-rowerowymi. Wszystkie mostki mają stalową konstrukcję i drewniane pokłady, a najdłuższy z nich ma 80 metrów długości. Od kwietnia iławskie maluchy mogą bawić się na pięciu nowych placach zabaw, a mieszkańcy – korzystać z trzech altan wypoczynkowych wraz z placami ogniskowymi.

– Do końca lipca zakończyliśmy całą inwestycję. Iławiane zyskali wtedy 5-kilometrowy odcinek malowniczo położonej promenady, biegnącej wzdłuż jeziora Jeziorak i rzeki Iławki – mówi Piotr Kęsikowski, Menadżer Projektu z realizującej inwestycję firmy Skanska.

Jezioro Jeziorak w Iławie to najdłuższe jezioro w Polsce. Dzięki inwestycji powstały dwa tarasy widokowe, sięgające nawet 30 metrów w głąb jeziora. Skanska wybudowała również 582 stylizowane słupy oświetleniowe i tartanową bieżnię o długości 120 m. Ustawionych zostało 118 ławek parkowych i posadzonych ponad 8500 drzew i krzewów. Nowa  nawierzchnia chodników, ścieżek rowerowych i parkingów wyniosła ponad 24 tys m kw.

Projekt był współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury na lata 2007-2013 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj