4 sierpnia zakończył się XVIII Przystanek Woodstock. Firma Carlsberg Polska już po raz drugi zorganizowała podczas festiwalu ekologiczną akcję edukacyjną pod nazwą "Bądź FAIR wobec środowiska. Daj śmieciom kosza". Woodstockowicze przez 3 dni wysprzątali 6,6 tony kubków i puszek po wypitym piwie, czyli o ponad tonę więcej niż w roku ubiegłym. Ekostrefę w trakcie festiwalu odwiedziło ok. 60 000 fanów ekologii. Rekordziści dostarczyli do punktów zbiórki nawet 5 500 sztuk opakowań. Partnerem akcji była, podobnie jak w ubiegłym roku, Organizacja Odzysku KOBA.

Celem akcji „Bądź FAIR wobec środowiska. Daj śmieciom kosza” prowadzonej przez Carlsberga na terenie festiwalu Woodstock było apelowanie o nieśmiecenie oraz zachęcanie do segregacji odpadów i promocja recyklingu. Działania podejmowane w ramach akcji miały przekonać uczestników największej imprezy muzycznej w Europie, że opakowanie po piwie nie jest odpadem, a cennym surowcem, który może zostać powtórnie wykorzystany.
Podobnie jak w roku ubiegłym, także i w tym, za zebrane i przyniesione do specjalnie utworzonej EKOstrefy puszki i kubki po wypitym piwie, można było otrzymać ekogadżety, takie jak: długopisy ze skrobii kukurydzianej, latarki na baterie słoneczne, peleryny przeciwdeszczowe oraz plecaki wykonane z przetworzonych butelek PET. Zainteresowanie akcją było ogromne. EKOstrefa była codziennie oblegana przez uczestników Przystanku Woodstock, przynoszących „naręcza” kubków i puszek wysprzątanych z terenu festiwalu. 

Przez trzy dni festiwalu EKOstrefę odwiedziło około 60 000 woodstockowiczów. Uczestnicy Festiwalu wysprzątali w ramach tej akcji 6,6 tony opakowań po złocistym trunku, o ponad tonę więcej niż w ubiegłym roku. Rekordowe dwa wyniki zanotowane przez wolontariuszy Carlsberga, przyjmujących opakowania w EKOstrefie, to aż 5 500 zebranych w ciągu jednego dnia kubków i puszek po wypitym piwie, które dostarczył pięcioosobowy zespół
i 2 500 sztuk opakowań dostarczonych przez jedną osobę. Przetworzeniem kubków zajęła się lokalna firma recyklingowa, puszki z kolei zostały przekazane do recyklingu złomu aluminiowego.

Informacja prasowa Carlsberg Polska

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj