Miejski Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie rozpoczął pozimowe sprzątanie ulic, chodników i terenów pasa drogowego w mieście. Prace wykonuje firma realizująca zimowe oczyszczanie miasta.

– Umowa, którą MZDiM podpisał w ubiegłym roku z ZUKTZ "Jacek Wieczorek" precyzyjnie określa, że jeżeli temperatura nie spada poniżej zera i nie występuje gołoledź, doczyszczane są nawierzchnie dróg i chodników oraz pobocza – wyjaśnia Nikodem Motyka, rzecznik prasowy MZDiM. – Ponadto przez cały okres umowy, niezależnie od występujących warunków atmosferycznych, opróżniane są kosze na śmieci zlokalizowane na terenie całego miasta.

Po okresie zimowym pracy jest bardzo dużo. Pracownicy MZDiM systematycznie sprawdzają, jak firma realizująca „Akcję Zima” wywiązuje się z obowiązków określonych w umowie. Inspektorzy wskazują obszary miasta, które wymagają dodatkowego sprzątania.

– Po ubiegłotygodniowych roztopach śniegu takich miejsc jest wiele. Niestety niektórzy mieszkańcy  Jaworzna zapominają, że zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta powinni zadbać o czystość chodnika bezpośrednio przylegającego do ich posesji – dodaje Nikodem Motyka.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj