Wyposażeni w foliowe worki i ochronne rękawice uczniowie łódzkiej Szkoły Podstawowej nr 174 ruszyli do porządkowania najbliższych okolic. Szkoła przy ul. Gałczyńskiego 6 to jedna z ponad stu placówek, które biorą udział w akcji „Wiosenne porządki”.

– Jak co roku, Wydział Gospodarki Komunalnej organizuje akcję „Wiosenne porządki”. Jej głównym celem jest oczyszczenie miasta po zimowym okresie. Angażujemy w to mieszkańców – w tym roku zgłosiło się ponad 130 placówek oświatowych i ponad 10 jednostek pomocniczych. Rozdanych zostało ponad 50 tys. foliowych worków i ponad 25 tys. rękawic. Traktujemy to jako akcję promocyjną, poprawiającą wizerunek miasta, dlatego cieszę się, że tyle osób i szkół się do niej przyłączyło – mówi o „Wiosennych porządkach” wiceprezydent Dariusz Joński.

Placówki edukacyjne i rady osiedli, które zgłosiły chęć udziału w akcji sprzątania otrzymały worki i ochronne rękawice. Ich zakup sfinansował Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ. – Jesteśmy szkołą, która promuje wszelkie działania ekologiczne, dlatego chętnie włączamy się w tego typu akcje. Co roku staramy się sprzątać teren wokół szkoły i nie tylko. Sprzątamy także Las Łagiewnicki, las Ruda-Popioły, Młynek. Zawsze otrzymujemy od miasta sprzęt niezbędny, by oczyścić teren – mówiła o udziale uczniów SP nr 174 dyrektor Beata Rubinkowska.

Zebrane śmieci należy wrzucać do specjalnie przygotowanych kontenerów – oznaczonych nalepką z logiem akcji oraz kontaktowym numerem telefonu do Łódzkiego Zakładu Usług Komunalnych, który jest odpowiedzialny za ich opróżnianie. Zostały one rozstawione w ogólnodostępnych punktach miasta. Koszty odbioru worków oraz opróżniania kontenerów pokryją delegatury UMŁ.

– W sprzątanie miasta dodatkowo zaangażowaliśmy 120 bezrobotnych, a w ciągu tygodnia rusza mechaniczne oczyszczanie miasta. Już dzisiaj Łódzki Zakład Usług Komunalnych oczyszcza jezdnię na al. Mickiewicza. Będziemy stawiali także dodatkowe kosze w centrum miasta, ponieważ mieliśmy sygnały, że ich brakuje. Wyznaczono 130 takich miejsc – mówił o najbliższych planach wiceprezydent Joński.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj