W związku nadchodzącym okresem wiosennym w ostatnich dniach w Tarnowie przystąpiono do sprzątania i porządkowania terenów zieleni miejskiej.

Sprzątane są resztki suchej roślinności i inne zanieczyszczenia, z chodników usuwane są pozostałe po zimie resztki piasku.

Ponadto w najbliższych tygodniach przeprowadzone zostaną akcje porządkowe, do których włączeni zostaną głównie uczniowie tarnowskich szkół, a także mieszkańcy miasta. Będzie to między innymi sprzątanie Wątoku i zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Wzorem lat ubiegłych w porządkowaniu miasta uczestniczyć będą osoby pracujące społecznie w ramach orzeczonej przez sąd kary za drobne przestępstwa.

Wspólnie z Fundacją Charytatywną „Wspólnota Canacolo im. Biskupa Czesława Domina” zainicjowano sprzątanie Góry św. Marcina. Tradycyjnie do pomocy zostaną zaproszeni podopieczni Domu dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzonego przez Caritas.

Niezależnie od organizowanych nadzwyczajnych akcji do wzmożonych prac porządkowych przystąpiły firmy odpowiedzialne za bieżące utrzymanie zieleni miejskiej.

Źródło: tarnow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj