W Jaworznie na przystankach autobusowych rozpoczęły się prace porządkowe zmierzające do oczyszczania wiat przystankowych z napisów i graffiti. Szczakowa Dworzec PKP i Ciężkowice Wakacyjna to pierwsze przystanki, z których usunięto wykonane przez wandali “malunki”.

– W niektórych osiedlach wiaty są zamazane i poobklejane tak bardzo, że trudno odczytać rozkłady jazdy, dlatego poza usuwaniem napisów i myciem szyb, zrywane będą naklejki i nielegalne ogłoszenia. Prace porządkowe prowadzone będą głównie w godzinach wieczornych – mówi Nikodem Motyka, rzecznik prasowy MZDiM. – Pasażerów prosimy o zgłaszanie wszelkich aktów wandalizmu do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Nieco ponad miesiąc przy ul. Matejki funkcjonuje nowy przystanek, który obsługuje autobusy linii 303, 367 i 312. Pomimo oznakowania pionowego informującego o przystanku wielu kierowców łamało obowiązuje przepisy pozostawiając swoje pojazdy w zatoce, utrudniając tym samym korzystanie pasażerom z komunikacji miejskiej.

– W ostatnich dniach pracownicy MZDiM zainstalowali dodatkowo separatory, które ułatwią autobusom sprawne realizowanie zaplanowanych kursów – wyjaśnia Nikodem Motyka. – W najbliższym czasie przystanek zostanie wyposażony m.in. w tablicę z nazwą i nową wiatę.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj