Nowe kosze na odpady, 8500 darmowych worków, spoty radiowe – w ten sposób Leszno chce zachęcić właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach.

W mieście zamontowane zostaną 22 pojemniki na odpady pozostawiane przez zwierzęta. Ustawione będą w tych miejscach, gdzie najczęściej mieszkańcy miasta wyprowadzają swoje psy. Przy koszach wiszą woreczki na zwierzęce odchody, z których można korzystać. Woreczki rozdawać będzie także Straż Miejska i pracownicy Związku Kynologicznego.

 – Psie odchody można wrzucać do wszystkich koszy, które są w mieście. Na pojemnikach będą specjalne naklejki informujące o tym – mówi Rafał Kotomski, rzecznik prasowy prezydenta miasta. W Radiu Elka emitowane będą spoty promujące akcję.

Nie posprzątasz? Spodziewaj się mandatu

Właściciele psów, którzy nie zwykli sprzątać po swoich zwierzętach muszą przygotować się na zapłacenie kary. – Chciałbym wyraźnie podkreślić, że nie będzie taryfy ulgowej. Właściciele psów, którzy zostaną przyłapani na tym, że nie posprzątali po swoim psie, będą karani mandatami – podkreśla Kotomski. Ostrzeżenie jest jak najbardziej zasadne – mandat za takie zachowanie może wynieść nawet 500 zł.

Akcję przygotowali: Urząd Miasta Leszno, Miejski Zakład Oczyszczania, Miejski Zakład Zieleni i Straż Miejska przy współpracy z leszczyńskim oddziałem Polskiego Związku Kynologicznego.    

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj