W Legnicy podpisano umowę dotyczącą wymiany starej, nie spełniającej norm i wymogów ochrony środowiska oczyszczalni ścieków w Domu Dziecka w Kaczorowie i montaż w tym samym miejscu nowej, kontenerowej oczyszczalni.

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia to 198 tys. zł, z czego 177 tys. zł przekazał powiatowi Wojewódzki  Fundusz Ochrony Środowiska w formie niskooprocentowanej pożyczki – 128 tys. zł i dotacji 49 tys. zł.

To już trzecia proekologiczna inwestycja w jednostkach organizacyjnych powiatu. W II połowie 2007 roku za blisko 366,00 zł wyremontowane zostały dwie kotłownie węglowe: w internacie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego oraz w obiekcie Powiatowego Centrum Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Jaworze. W obu przypadkach wymieniono stare kotły węglowe, na nowoczesne, ekologiczne kotły gazowe, charakteryzujące się wysoką sprawnością energetyczną, niską emisyjnością zanieczyszczeń do atmosfery i bardziej ekonomiczną i niezawodna pracą.

źródło: powiat-jawor.org.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj