PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Powstał zespół ds. wspierania konkurencyjności gospodarki polskiej

Powstał zespół ds. wspierania konkurencyjności gospodarki polskiej
PAP/jw
07.04.2022, o godz. 12:59
czas czytania: około 1 minuty
0

Powołano międzyresortowy zespół ds. wspierania konkurencyjności gospodarki polskiej - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Jak napisał na Twitterze resort, minister rozwoju i technologii Piotr Nowak powołał w środę międzyresortowy zespół ds. wspierania konkurencyjności gospodarki polskiej. “Jego zadaniem będzie monitorowanie szans i zagrożeń oraz proponowanie rozwiązań dla rozwoju innowacyjnej i przyjaznej przedsiębiorcom Polski” – czytamy.

Zadania nowopowstałego zespołu ds. wspierania konkurencyjności gospodarki 

Do zadań zespołu, jak wskazano w zarządzeniu ministra rozwoju należy identyfikacja krótko i długookresowych zagrożeń oraz barier dla rozwoju konkurencyjności gospodarki polskiej; wskazywanie rozwiązań służących wzmocnieniu konkurencyjności ze szczególnym uwzględnieniem działań mających na celu zwiększanie odporności gospodarki (m.in. zapewnienie bezpieczeństwa łańcuchów dostaw, bezpieczeństwa surowcowego, cyfrowego oraz efektywnego gospodarowania zasobami); identyfikacja branż perspektywicznych i proponowanie mechanizmów wspierających ich rozwój; promowanie i integrowanie rozwiązań mających na celu wspieranie innowacyjności gospodarki; opiniowanie regulacji dotyczących działalności gospodarczej z punktu widzenia ich wpływu na konkurencyjność gospodarki.

Z budżetu państwa

Napisano, że wydatki związane z działalnością zespołu są pokrywane z budżetu państwa z części, której dysponentem jest minister właściwy do spraw gospodarki, a udział w pracach zespołu jest nieodpłatny.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

DSK SKŁADOWISKOWA24 [16.01-08.03.24] AD3b

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024