Bliżej do rozpoczęcia budowy parkingu podziemnego przy al. Focha. Miasto i Muzeum Narodowe w Krakowie podpisały porozumienie, które otwiera drogę do ogłoszenia przetargu na tę inwestycję.

Kraków przymierza się do rozpoczęcia budowy drugiego podziemnego parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie śródmieścia. W ubiegłym roku Prezydent Krakowa i dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie podpisali porozumienie w sprawie dysponowania terenem na cele budowlane, które otwiera drogę do ogłoszenia przez Miasto przetargu na budowę obiektu w rejonie al. Focha. Drugi krakowski parking podziemny ma powstać pomiędzy gmachem Muzeum Narodowego a hotelem Cracovia, pod skrzyżowaniem al. Focha i al. 3 Maja. Na dwóch poziomach miejsce znajdzie tam ponad 1100 pojazdów.

Tymczasem bez przeszkód przebiega budowa pierwszego parkingu podziemnego w Krakowie, który od jesieni ub. r. powstaje pod placem Na Groblach. Obiekt będzie miał dwa poziomy oraz 600 miejsc postojowych. Inwestycja realizowana jest w trybie koncesji, a koncesjonariuszem i operatorem parkingu jest wyłoniona w przetargu hiszpańska firma ASCAN – wykonawca podobnych przedsięwzięć m.in. w zabytkowym centrum miasta Burgos. Koszt budowy – niemal 63 mln zł – pokryje firma hiszpańska, która w zamian będzie miała prawo do pobierania opłaty parkingowej przez 70 lat. Na podobnych zasadach Miasto chce zrealizować podziemny parking przy al. Focha, a także kolejne tego typu obiekty koło Akademii Rolniczej przy al. Mickiewicza i pod Nowym Kleparzem.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj