Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

 Pożar hal sortowni odpadów w Przemyślu

 Pożar hal sortowni odpadów w Przemyślu
16.04.2024, o godz. 9:14
czas czytania: około 1 minuty
0

W sortowni odpadów przy ul. Piastowskiej w Przemyślu (woj. podkarpackie) we wtorek nad ranem wybuchł pożar. Jak poinformował UM Lublin pożar został opanowany.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Informację o pożarze służby otrzymały około 4 rano. Ogień wybuchł w hali, w której magazynowane są wysortowane odpady przygotowane do przekazania dalej. Jak poinformował UM Lublin pożar został opanowany.

Płonie około 2 tys. ton odpadów

„Hala ma około 400 metrów kwadratowych powierzchni. Płonie około 2 tys. ton odpadów. Z kilku miejsc podajemy prądy wody, gasimy w natarciu” – powiedział PAP rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu bryg. Grzegorz Latusek.

W akcji uczestniczy kilkanaście zespołów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu jest też specjalistyczny samochód ze sprzętem do badania jakości powietrza. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia. 

Utrudnienia w odbiorze odpadów

Jak informuje UM Lublin “W związku z dzisiejszym pożarem hali produkcji i składowania tzw. paliwa alternatywnego RDF w Zakładach Usługowych Południe przy ulicy Piastowskiej, czyli na terenie składowiska odpadów, informujemy mieszkańców Przemyśla, że mogą dzisiaj nastąpić utrudnienia w odbiorze odpadów komunalnych z posesji. Pożar został opanowany, ale ze względów technicznych wspomniany odbiór śmieci może być utrudniony. Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość ze względu na sytuację, odpowiedzialne służby pracują, aby przywrócić odbiór zgodnie z harmonogramem.”

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024