W sobotę na składowisku odpadów w Chrościku k. Gorzowa Wlkp. wybuchł pożar. Z ogniem walczyło dziesięć zastępów straży pożarnej.

Informację o zdarzeniu podała Gazeta Lubuska. Z relacji dziennikarzy wynika, że pożar pojawił się na składowisku w sobotę przed południem. Strażacy, którzy gasili ogień poinformowali, że objął on powierzchnię ok. 20 na 60 metrów, gdzie znajdowały się odpady.

Akcja gaszenia trwała półtorej godziny, o czym poinformowała spółka Inneko zarządzająca składowiskiem. Z pożarem walczyło 10 zastępów straży. Udało się go opanować zanim dotarł do głębszych warstw składowanych odpadów.

– Ogień pojawił się w kwaterze zawierającej odpady komunalne. Pierwsza na miejscu interweniowała ekipa przeciwpożarowa spółki Inneko. Wsparli ją strażacy m.in. z Gorzowa, Lubiszyna i Deszczna, którym dziękujemy za błyskawiczną akcję. Ogień został stłumiony, a teren zabezpieczony – wyjaśniają przedstawiciele Inneko z Gorzowa.

Przyczyna wybuchu pożaru nie jest jeszcze znana – trwają prace nad jej ustaleniem. Zarządzający terenem zapewniają, że sytuacja nie spowoduje utrudnień w funkcjonowaniu składowiska.

Błyskawiczna akcja na składowisku odpadów w ChróścikuOkoło 1,5h trwała akcja gaśnicza straży pożarnej na składowisku…

Posted by Inneko Gorzów on Saturday, 24 March 2018

Czytaj więcej

3 Komentarze

Skomentuj