W środę wieczorem w sortowni odpadów przy ul. Zawodzie w Warszawie (Wilanów) należącej do Remondisu wybuchł pożar. Z ogniem w szczytowym momencie walczyło 40 jednostek straży pożarnej.

– Pożar jest opanowany, ale trwa dogaszanie. Unosi się dym nad sortownią – powiedział o godzinie 7:00 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Ogień objął powierzchnię ok. 100 metrów kwadratowych. Na miejscu pozostało już tylko kilka jednostek straży, ale w szczytowym momencie było ich na terenie sortowni aż 40 – podaje TVN Warszawa.

Pożar wybuchł ok. 22:00 w środę. Zapaliła się pryzma składowanych, belowanych odpadów. Wokół terenu unosił się gęsty, gryzący czarny dym.

Czytaj więcej

7 Komentarze

  1. Taki rezultat braku polityki gospodarki odpadami. Miasto Warszawa oraz MPO od 10 lat nie zrobiło nic – żadnej instalacji (centrum recyklingu i spalarnia dla resztkowych odpadów) a decyzje środowiskową na rozbudowę spalarni na Targówku mają od 2010 roku!!! W 2012 zrezygnowali z przyznanej dotacji UE!!! (którą wykorzystały inne miasta budując nowoczesne spalarnie). Teraz będą budować za nasze pieniądze!!! trzeci świat! A gdzie PPP?

    W kraju wygląda to podobnie – system oparty na oszustwie ekologicznym i podatkowym.

    Ministerstwo środowiska powinno wreszcie wziąć się do pracy.

  2. kolejni wolą spalić niż utylizować…może od razu przekształcić te składowiska w spalarnie bo widać mają zajawkę do podpalania

Skomentuj