1 / 6

30 zastępów straży pożarnych walczyło z pożarem sortowni odpadów w Piotrowie Pierwszym. Spłonęło około 300 m kw. odpadów.

Wezwanie o pożarze wpłynęło do PSP Kościan w niedzielę, 31 maja po godz. 16.30. Płonęła sortownia odpadów. Gdy strażacy dotarli na miejsce, ogniem były objęte dwa boksy do selekcji odpadów o powierzchni około 300 m kw.

Pożar udało się opanować po około dwóch godzinach. W sumie przy gaszeniu pożaru pracowało około 100 strażaków z 30 zastępów. Miejscowe jednostki zajęły się dogaszaniem pogorzeliska.

Przez kilka godzin strażacy wywozili spalone odpady z terenu objętego pożarem, a następnie polewali je wodą. Jak powiedział mł. asp. Dawid Kryś z PSP Kościan, ogień objął odpady komunalne, nie było więc zagrożenia dla okolicznych mieszkańców.

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. W komunalce jest większy syf niż w przemysłówce.
    opakowanie po farbie, rozpuszczalniku albo spray w komunalce to odpad bezpieczny, a w przemysłówce to odpady niebezpieczne. Gdzie tu logika. Janusz wyrzuca odpady niebezpieczne z domu i to jest bezpieczna komunalka nic sienie dzieje i tp, a za te same odpady z zakładu – kary administracyjne kosmiczny koszt utylizacji i nikt na dodatek tego nie chce

Skomentuj