W nocy z poniedziałku na wtorek spłonęła firma recyklingowa “Guma i Plastik Recycling” w Zarzeczu koło Przeworska. Straty oceniane są na 12 mln zł.

Około godziny 2:30 w nocy w firmie wybuchł pożar. Ogniem objęty został budynek administracyjno-produkcyjny wraz z liniami produkcyjnymi o powierzchni 1,5 tys. m kw. Straty szacowane są wstępnie na 12 mln zł, ale mogą być większe. Na szczęście w pożarze nikt nie został ranny. W akcji ratowniczej, która trwała 10 godzin, brało udział dziewięć zastępów JRG PSP – łącznie 25 osób oraz dziewięć zastępów OSP w postaci 44 osób.

Pożar objął halę, gdzie produkowano wyroby z kauczuku i budynek administracyjny. Obydwa obiekty połączone były ze sobą dachem. Przypuszczalnym źródłem ognia było niesprawne urządzenie elektryczne. Strażacy wykluczają błąd człowieka lub podpalenie.

Firma "Guma i Plastik Recycling" to jedno z większych przedsiębiorstw recyklingowych w kraju i jeden z nielicznych w Europie producentów kółek do pojemników na śmieci w postaci oponek, felg z tworzyw sztucznych i osi wykonanych w całości z surowców wtórnych. Produkuje własne granulaty gumowe z odpadów gumy twardej. Zatrudnia ponad 200 osób.

źródło: podkarpacie.straz.pl, plastech.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj