W Chrzczonowicach (woj. łódzkie) spłonęła hala zakładu recyklingu opakowań polipropylenowych.

28 stycznia roku w miejscowości Chrzczonowice  w powiecie skierniewickim  w Zakładzie recyklingu opakowań polipropylenowych doszło do wybuchu pożaru.

Pożar powstał przypuszczalnie w obrębie maszyny systemu chłodzenia, w której nastąpiła awaria podajnika śrubowego granulatu. Zagrożone pożarem były zbiorniki z parafiną, reaktor parafinowy o pojemności oraz zbiornik z gazem propan-butan o pojemności.

W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z pracowników zakładu. Pomoc polegała na zastosowaniu opatrunku żelowego na twarzy poszkodowanego.

Po opanowaniu sytuacji wprowadzono ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych do wnętrza hali. Właściciel zakładu po dokonaniu oględzin reaktora parafinowego stwierdził, że nie doszło do rozszczelnienia i nie istnieje groźba wybuchu frakcji węglowych.

Spaleniu uległa linia produkcyjna, samochód osobowy Opel Astra, 10 ton tworzyw sztucznych, taśmociąg, instalacja elektryczna, dach budynku, bramy, okna oraz wózek widłowy. Straty wstępnie oszacowano na 200 tys. złotych, w tym 150 tys. to straty budynkowe.

Materiał filmowy dzięki uprzejmości KW PSP w Łodzi

źródło: KW PSP w Łodzi

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj