Jeśli lubisz spędzać czas wolny w sposób oryginalny i kreatywny oraz interesujesz się ekologicznym stylem życia i recyklingowym designem, przyjdź w dniach 17-23 września 2012 r. do Centrum Artystycznego Sztukarnia przy ul. Lewickiej 10 w Warszawie na II edycję „Art’cykling – festiwal ze śmietną sztuką”.

Projekt opiera się na cyklu warsztatów z tworzenia rękodzieła ekologiczno-artystycznego. Uczestnicy mogą nauczyć się m.in. wyplatania koszy, torebek i biżuterii z makulatury czy foliówek, lamp i abażurów z bannerów reklamowych, a także poznać techniki patchworku, który polega na zszywaniu ze sobą małych kawałków tkanin.

„Celem wydarzenia jest wskazanie potencjału designerskiego i artystycznego materiałów przeznaczonych do recyklingu. Mix sztuki z ekologią jest bardzo atrakcyjny. Łączy estetykę z satysfakcją własnoręcznego tworzenia nowych przedmiotów, a przede wszystkim buduje świadomość ekologiczną społeczeństwa” – mówi Ewelina Śmieszek, koordynator festiwalu. 

Dodatkowo, dla mieszkańców Warszawy przygotowano wiele innych nowatorskich eventów.

W dniu 18 września zaplanowano salon włóczkowo-sprejowy dla rowerów,  a także oplatanie drzew i bramy Sztukarnii kolorowymi włóczkami. W środę, 19 września, odbędzie się wernisaż ilustracji Stanisława Gajewskiego oraz wspólne malowanie muralu pod kierownictwem Mateusza Machalskiego, znanego warszawskiego artysty.

Podczas wydarzenia Warszawiacy przekonają się także, że sztuka recyklingowa to nie tylko sztuka wizualna!

W dniu 21 września dzięki wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie Sp. z o.o. odbędzie się koncert krakowskiej grupy Recycling Band. Zespół gra na instrumentach, które zostały stworzone z odpadów! „Szukamy coraz ciekawszych i nowoczesnych sposobów promocji recyklingu. Chętnie wspieramy trend DIY, czyli zrób to sam. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na znaczenie ponownego wykorzystania materiałów np. aby wyprodukować 1 tonę papieru trzeba ściąć aż 17 drzew” – mówi Joanna Mroczek, Rzecznik MPO w Warszawie.

Następnie w weekend uczestnicy festiwalu w ramach „drugiego obiegu biżuterii”  będą mogli wymienić się między sobą biżuterią oraz innymi dodatkami. Szczegółowe informacje o warsztatach na stronie www.sztukarnia.pl oraz www.mpo.com.pl., a także na Facebooku: 
https://www.facebook.com/pages/Festiwal-Artcykling/316133021815814   


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj