PRZEGLĄD PRASY. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu dostał w poniedziałek tzw. pozwolenie zintegrowane, które pozwala na rozruch technologiczny w nowo wybudowanej biokompostowni.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, dokument podpisała w poniedziałek Marzena Wodzińska, członek zarządu województwa wielkopolskiego

Instalację do kompostowania bioodpadów o przepustowości 30 tys. t/rok wybudowano w sąsiedztwie składowiska odpadów na Morasku za 62 mln zł. Inwestycja od początku budziła jednak sprzeciw okolicznych mieszkańców, którzy uważają, że instalacja zagrozi pobliskiemu rezerwatowi i obszarowi Natura 2000. Protestujący twierdzili też, że zatwierdzony projekt budowlany jest niezgodny z decyzją środowiskową, bowiem wbrew założeniom dojrzewalnia kompostu znalazła się pod wiatą, a nie w zamkniętej hali.

Sprawa biokompostowni jest jeszcze w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, do którego miasto złożyło odwołanie od niekorzystnego dla siebie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (uchylał pozwolenie na budowę biokompostowni).

Więcej na ten temat można przeczytać na stronach poznańskiej „Gazety Wyborczej”.

Czytaj więcej

Skomentuj