Dokumentacja medyczna pacjentów i zakrwawione odpady medyczne znajdowały się w pojemniku o selektywnej zbiórki odpadów na jednym z poznańskich osiedli.

Poznańscy strażnicy miejscy z referatu Piątkowo zostali poinformowani przez mieszkańców, że w pojemnikach przeznaczonych na makulaturę znajdują się zakrwawione waciki i rękawiczki lateksowe używane przy badaniach i zabiegach medycznych, a także dokumenty zawierające dane osobowe. Na miejscu strażnicy zastali zapełnione pojemniki do selektywnej zbiórki papieru i do opakowań PET.

W myśl ustawy o ochronie danych osobowych, zaniedbania  w postępowaniu z dokumentami z taką zawartością, jest przestępstwem. Materiały zawierały również nazwę placówki medycznej co ułatwiło policji dotarcie do osoby odpowiedzialnej. W celu umożliwienia policjantom szczegółowego przejrzenia całej zawartości pojemników, dyżurny straży o pomoc poprosił pracowników firmy Remondis – pojemniki zostały przetransportowane do Komisariatu Policji Północ.

Osobno rozpatrywana będzie również sprawa zaniedbań w zakresie gromadzenia odpadów medycznych – w dalszym postępowaniu wyjaśni to straż miejska.

źródło: poznan.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj