Aż 40 tys. nowych hotspotów działa od poniedziałku w przestrzeni miejskiej Poznania i innych miast Wielkopolski. Co trzeba zrobić, aby za darmo podłączyć się do Internetu? Trzeba być abonentem sieci Inea.

Przez ostatnie dwa lata hotspoty operatora – stacjonarne w miastach i miasteczkach oraz mobilne w pojazdach MPK Poznań i MZK Konin – zanotowały blisko 1,5 mln logowań internautów.

Jak to działa?

Sieć powstaje dzięki wykorzystaniu modemów abonenckich, ale zasilana jest niezależnym, dedykowanym łączem. Operator deklaruje, że infrastruktura jest bezpieczna i nie spowalnia szybkości łącza klientów indywidualnych, wykorzystując ich urządzenia jedynie jako nadajniki sygnału. Główną zaletą nowo uruchomionej sieci jest fakt, że w ramach już wykupionej usługi abonenci Inea mogą korzystać z Internetu bez ograniczeń i dodatkowych opłat również poza domem.

– To bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu klienci Inea są w zasięgu Internetu wszędzie tam, gdzie korzystają z niego inni abonenci. Wzajemne udostępnianie sobie Wi-Fi przez użytkowników naszych modemów kablowych to rozwiązanie w duchu popularnego na świecie tzw. crowdsourcingu. W tym wypadku korzystasz z rozwiązania, jeśli sam je udostępniasz – mówi Jarosław Pijanowski z zarządu firmy Inea.

Darmowy Internet dla 140 tys. ludzi

Dostęp do nowej sieci zyska 140 tys. abonentów. Każdy z nich może połączyć do sieci maksymalnie 3 urządzenia jednocześnie. Rozwiązanie było wcześniej z powodzeniem testowane w Koninie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj