Prezydent Miasta Poznania zaprasza mieszkańców Poznania, instytucje, organizacje społeczne, spółdzielcze oraz podmioty gospodarcze do udziału w konkursie “Zielony Poznań”. Tegoroczna, XV edycja konkursu “Zielony Poznań” wpisuje się w obchody Roku Klimatu i Środowiska 2008 w Poznaniu.

W konkursie mogą wziąć udział właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych, zieleńców, podwórek i działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Konkurs będzie rozgrywany w dwóch etapach: osiedlowym i miejskim.

Obiekty będą oceniane w pięciu kategoriach:

  • zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka
  • balkony, loggie, tarasy i okna
  • ogrody przydomowe
  • działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
  • pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną br. na terenach wcześniej nie zagospodarowanych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznie dostępnych.

Zdobywcy I miejsca w każdej kategorii otrzymają nagrodę pieniężną fundowaną przez Prezydenta Poznania, a laureaci II i III miejsca – cenne nagrody rzeczowe od sponsorów.

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą do 20 czerwca br. w siedzibach rad osiedli, Wydziale Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta oraz w siedzibach Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

To już 15. edycja konkursu "Zielony Poznań" organizowanego przez Urząd Miasta Poznania. Do udziału w nim z roku na rok zgłasza się coraz więcej właścicieli zielonych obiektów. W dotychczasowych czternastu edycjach konkursu wzięło udział 25 056 uczestników. Dokonując oceny obiektów komisje biorą pod uwagę zarówno wrażenie ogólne, jak i układ kompozycyjny uwzględniając trafność doboru gatunków i odmian.

Organizację konkursu wspierają sponsorzy. W tym roku pomoc w tym zakresie zgłosiło PKO BP S.A. Oddział Regionalny, Unilever POLSKA Oddział w Poznaniu oraz Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: poznan.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj