W sobotę w Poznaniu po raz pierwszy odbyła się akcja „Zamień odpady na kulturalne wypady”. Dzięki inicjatywie Fundacji EkoRozwoju Poznaniacy wymienili odpady na bilety m.in. do kina, teatru, muzeów.

– Zebraliśmy prawie 1,5 t zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii, 9 m3 plastików, 6 m3 makulatury, ok. 40 kg puszek aluminiowych, 2 m3 szkła białego, 2 m3 szkła kolorowego, 2 pojemniki tetrapaków, czyli kartoników po napojach. W akcji uczestniczyło prawie 2 tys. mieszkańców, a wydaliśmy ponad 1700 biletów – mówi Katarzyna Błachowicz, koordynator poznańskiej akcji.

Kampania „Zamień odpady na kulturalne wypady” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, jak i instytucji kulturalnych W tym roku ma ona zasięg ogólnopolski i zostanie zorganizowana w 12 największych miastach kraju: Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Toruniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Krakowie, Lublinie i Rzeszowie. Tegoroczna inauguracja kampanii miała miejsce 9 kwietnia br. we Wrocławiu i przybyło na nią ponad 1000 mieszkańców, natomiast 16 kwietnia br. w Warszawie zgromadziła ok. 2500 uczestników.

Ogólnopolska kampania „Zamień Odpady na Kulturalne Wypady” jest wydarzeniem non-profit finansowanym w ramach programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz częściowo ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj