Załoga i związki zawodowe w szczecineckim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej domagają się od ratusza pozostawienia na stanowisku obecnego dyrektora.

Jak informuje Głos Koszaliński, załogę Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zelektryzowała pogłoska, że w ratuszu przymierzają się do zmiany dyrektora Leszka Ogara, któremu niebawem kończy się 3-letni kontrakt. Związkowcy z "Solidarności” podejrzewają, że władze miasta nie zamierzają z nim przedłużyć umowy i szykują na jego miejsce kogoś "z nadania politycznego”.

Związek i załoga wystosowała list otwarty do burmistrza w obronie Leszka Ogara. Pracownicy chwalą szefa, mającego doświadczenie po 17 latach kierowania firmą. "Rozszerzył obszar działalności, kupił nowy sprzęt, poprawił warunki pracy i stworzył przyjazną atmosferę” – piszą. Związkowcy przypominają burmistrzowi jego deklarację z kampanii wyborczej, że szefowie spółek miejskich będą wybierani w konkursach.

– Dyrektor Ogar nie jest zaangażowany politycznie, co korzystnie wpływa na kierowanie przedsiębiorstwem – podkreślają autorzy listu. Chcą zaprosić burmistrza na spotkanie z załogą. Zapowiadają, że "wykorzystają wszystkie dostępne prawem środki”, aby nie dopuścić do zmiany szefa.

źródło: gk24.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj