Z końcem maja nastąpią zmiany personalne w polskim oddziale spółki PreZero, działającej w branży gospodarki odpadami. Z funkcji prezesa ustąpi Thomas Sroka. Nie wiemy jeszcze, kto go zastąpi i czy zmiany sięgną głębiej w strukturę firmy.

PreZero to polski oddział firmy zajmującej się gospodarką odpadami. Wchodzi ona w skład niemieckiej grupy Schwarz, do której należą również popularne sieci marketów Lidl czy Kaufland.

W ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje o konflikcie na linii zarząd spółki –  pracownicy. Spółka wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym informuje: “18 lutego padły publicznie poważne zarzuty wobec prezesa zarządu PreZero w Polsce. Ujawniają one konflikt, pomiędzy częścią byłego zarządu SUEZ a obecnym kierownictwem PreZero Polska, który powstał po przejęciu SUEZ Polska. Zarzuty dotyczą niewłaściwej komunikacji pomiędzy członkami zarządu. Firma bardzo poważnie traktuje kwestie leżące u podstaw tej sprawy i reprezentuje bezpieczne i pełne szacunku środowisko pracy zarówno wobec swoich pracowników jak i partnerów biznesowych. Obecnie zarzuty i ich kontekst są badane przez niezależną firmę, która przeprowadzi w pełni bezstronne dochodzenie. Aby zapewnić możliwość pełnego i niezależnego wyjaśnienia faktów, Thomas Sroka, prezes PreZero w Polsce przebywa na urlopie. Jeśli dochodzenie ujawni niezgodne z prawem praktyki stosowane przez którąkolwiek z zaangażowanych stron, zostaną podjęte niezbędne działania”.

Jak poinformował portal frontstory.pl, firma postanowiła dokonać zmian personalnych. – W celu dalszej integracji obu firm i stworzeniu jednolitej, silnej organizacji, PreZero International i Pan Thomas Sroka, wspólnie podjęli decyzję o rozstaniu się z końcem maja, kładąc tym samym fundamenty pod nowy rozdział PreZero w Polsce i robiąc miejsce dla nowego kierownictwa – poinformowała portal frontstory.pl Jolanta Słowińska z agencji PR 24/7 Communication, reprezentującej PreZero w Polsce.

Nie wiadomo jeszcze, czy zmiany w zarządzie sięgną głębiej, ani kto zostanie nowym prezesem polskiej spółki. Czekamy na odpowiedzi w tych kwestiach ze strony centrali Schwarz Group.

PreZero należy do Grupy Schwarz, zarządzającej m.in. siecią sklepów Lidl i Kaufland w całej Europie. W 2018 r. grupa kupiła niemiecką firmę Toensmeier, która później zmieniła nazwę na PreZero.

Kolejnym etapem był zakup niektórych europejskich oddziałów grupy Suez – francuskiego giganta gospodarki odpadami. Po udzieleniu zgody przez Komisję Europejską przejęcie ok.140 zakładów zatrudniających przeszło 7200 osób stało się oficjalnie faktem. W rezultacie PreZero zatrudnia dziś w sumie ok.13 000 osób w ok. 280 zakładach w Niemczech, Polsce, Niderlandach, Belgii, Luksemburgu, Szwecji, Austrii, Włoszech i USA.

Czytaj więcej

Skomentuj