Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Prezes Thomas Sroka odchodzi z PreZero

Prezes Thomas Sroka odchodzi z PreZero
dom
11.05.2022, o godz. 10:54
czas czytania: około 2 minut
0

Z końcem maja nastąpią zmiany personalne w polskim oddziale spółki PreZero, działającej w branży gospodarki odpadami. Z funkcji prezesa ustąpi Thomas Sroka. Nie wiemy jeszcze, kto go zastąpi i czy zmiany sięgną głębiej w strukturę firmy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

PreZero to polski oddział firmy zajmującej się gospodarką odpadami. Wchodzi ona w skład niemieckiej grupy Schwarz, do której należą również popularne sieci marketów Lidl czy Kaufland.

W ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje o konflikcie na linii zarząd spółki –  pracownicy. Spółka wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym informuje: “18 lutego padły publicznie poważne zarzuty wobec prezesa zarządu PreZero w Polsce. Ujawniają one konflikt, pomiędzy częścią byłego zarządu SUEZ a obecnym kierownictwem PreZero Polska, który powstał po przejęciu SUEZ Polska. Zarzuty dotyczą niewłaściwej komunikacji pomiędzy członkami zarządu. Firma bardzo poważnie traktuje kwestie leżące u podstaw tej sprawy i reprezentuje bezpieczne i pełne szacunku środowisko pracy zarówno wobec swoich pracowników jak i partnerów biznesowych. Obecnie zarzuty i ich kontekst są badane przez niezależną firmę, która przeprowadzi w pełni bezstronne dochodzenie. Aby zapewnić możliwość pełnego i niezależnego wyjaśnienia faktów, Thomas Sroka, prezes PreZero w Polsce przebywa na urlopie. Jeśli dochodzenie ujawni niezgodne z prawem praktyki stosowane przez którąkolwiek z zaangażowanych stron, zostaną podjęte niezbędne działania”.

Jak poinformował portal frontstory.pl, firma postanowiła dokonać zmian personalnych. – W celu dalszej integracji obu firm i stworzeniu jednolitej, silnej organizacji, PreZero International i Pan Thomas Sroka, wspólnie podjęli decyzję o rozstaniu się z końcem maja, kładąc tym samym fundamenty pod nowy rozdział PreZero w Polsce i robiąc miejsce dla nowego kierownictwa – poinformowała portal frontstory.pl Jolanta Słowińska z agencji PR 24/7 Communication, reprezentującej PreZero w Polsce.

Nie wiadomo jeszcze, czy zmiany w zarządzie sięgną głębiej, ani kto zostanie nowym prezesem polskiej spółki. Czekamy na odpowiedzi w tych kwestiach ze strony centrali Schwarz Group.

PreZero należy do Grupy Schwarz, zarządzającej m.in. siecią sklepów Lidl i Kaufland w całej Europie. W 2018 r. grupa kupiła niemiecką firmę Toensmeier, która później zmieniła nazwę na PreZero.

Kolejnym etapem był zakup niektórych europejskich oddziałów grupy Suez – francuskiego giganta gospodarki odpadami. Po udzieleniu zgody przez Komisję Europejską przejęcie ok.140 zakładów zatrudniających przeszło 7200 osób stało się oficjalnie faktem. W rezultacie PreZero zatrudnia dziś w sumie ok.13 000 osób w ok. 280 zakładach w Niemczech, Polsce, Niderlandach, Belgii, Luksemburgu, Szwecji, Austrii, Włoszech i USA.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023