Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 28 mln zł kary na spółkę, zajmującą się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych, BO Energy (wcześniej FG Energy) – poinformował we wtorek Urząd.

Jak dodał UOKiK, zakwestionowane praktyki to m.in. utrudnianie konsumentom bezkosztowego odstąpienia od umowy, wprowadzanie ich w błąd co do współpracy z ministerstwem klimatu i co do bezpłatności audytu.

Będą musieli zwrócić pieniądze konsumentom

Podkreślono, że spółka będzie musiała zwrócić pieniądze konsumentom, którzy odstąpili od umowy.Spółka BO Energy (wcześniej FG Energy) z Krakowa zajmuje się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych. Umowy zawiera poza lokalem przedsiębiorstwa – podał UOKiK.

“Do Urzędu docierały skargi konsumentów na jej działalność. W lutym 2022 r. Prezes UOKiK postawił FG Energy zarzuty naruszania zbiorowych interesów konsumentów. Teraz wydał decyzję, w której stwierdził, że spółka stosowała nieuczciwe praktyki” – wskazano w komunikacie UOKiK.

Jak podano, “Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał decyzję, w której nałożył ponad 28 mln zł kary na spółkę BO Energy (wcześniej FG Energy)”.

Czytaj więcej

Skomentuj