Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Prezydent Andrzej Duda z żoną sprzątali śmieci w lesie w ramach specjalnej akcji

Prezydent Andrzej Duda z żoną sprzątali śmieci w lesie w ramach specjalnej akcji
jwo
22.06.2021, o godz. 8:45
czas czytania: około 1 minuty
0

W Nadleśnictwie Jabłonna (woj. mazowieckie) Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w akcji „sprzątaMY”. Razem z uczniami i wolontariuszami sprzątali ze śmieci fragment lasu w szkółce leśnej Skierdy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

– Lasy są naszym wspólnym dobrem, możemy tu odpocząć od miejskiego zgiełku, wyciszyć się. Las jest również ostoją dzikiej przyrody. Dlatego powinniśmy o las wspólnie zadbać, o co apelujemy do wszystkich rodaków – mówiła na zakończenie spotkania Agata Kornhauser-Duda.

Przypomniała, że mimo pracy leśników, którzy co roku z polskich lasów wywożą 100 tys. m³ śmieci, odpady zostawiane w lesie przez ludzi wciąż stanowią ogromne zagrożenie dla zwierząt, powodują skażenie gleby i wód gruntowych, wywołują pożary. Niektóre będą się rozkładać nawet setki, tysiące lat, inne nie rozłożą się wcale.

Prezydent Andrzej Duda podziękował uczestnikom „sprzątaMY”, w tym młodym ludziom, harcerzom, uczniom, wolontariuszom i zachęcił, by organizowali podobne akcje w gronie znajomych. – Pamiętajmy też, kiedy idziemy do lasu, by wypocząć, pospacerować, czy zbierać jagody czy grzyby, postarajmy się zostawić las w co najmniej tak samo dobrym stanie, w jakim go zastaliśmy – apelował.

Akcja „sprzątaMY” została zainicjowana przez parę prezydencką 20 września 2019 r. Andrzej Duda i pierwsza dama posprzątali wówczas wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami fragment Puszczy Białej. Akcji towarzyszy kolejna inicjatywa – „sadzimyMY”.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Envicon – po enviconie od 13.12.2023 AD1A

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024