Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego wyjdzie na wolność

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego wyjdzie na wolność
Bartłomiej Leśniewski
19.10.2023, o godz. 11:18
czas czytania: około 2 minut
0

Sąd nie przedłużył w środę aresztu dla prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego oskarżonego m.in. o przyjęcie łapówek. Samorządowiec w czwartek wyjdzie na wolność. Decyzja sądu jest prawomocna.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński (zgodził się na podawanie danych – PAP) został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w marcu tego roku. Przedstawiono mu zarzuty dotyczące m.in. przyjęcia łapówek oraz nakłaniania do składania fałszywych zeznań.

Areszt

Górczyński pozostawał tymczasowo aresztowany do 19 października. Tydzień temu Sąd Rejonowy w Ostrowcu nie zgodził się na kolejne przedłużenie aresztu. Prokuratura Krajowa zapowiedziała złożenie zażalenia.

W środę, 18 października w Sądzie Okręgowym w Kielcach odbyło się posiedzenie w tej sprawie.

„Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał w mocy postanowienie Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, nieuwzględniające wniosku prokuratora o dalsze stosowanie tymczasowego aresztowania dla podejrzanego. Uzasadnienie zostanie sporządzone w ciągu siedmiu dni. Postanowienie jest prawomocne” – poinformował w środę PAP sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

Prokuratura nie ustępuje

Postępowanie w sprawie Górczyńskiego prowadzi Śląski Wydział Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

“W ocenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach postanowienie Sądu Rejonowego z Ostrowca Świętokrzyskiego o nieprzedłużeniu tymczasowego aresztowania wobec Jarosława G. jest całkowicie bezpodstawne w świetle zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego oraz kolejnych zarzutów, jakie w ostatnim czasie usłyszał podejrzany Jarosław G.” – informował 11 października PAP dział prasowy PK.

Prokuratura argumentowała, że nadal „realna jest obawa matactwa procesowego ze strony podejrzanego oraz grozi mu surowa kara, co jest podstawą do stosowania tymczasowego aresztowania”.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego  jest podejrzany o popełnienie łącznie 15 czynów zabronionych m.in. przyjmowania korzyści majątkowych i osobistych. Prokuratura oskarżyła go również o nakłanianie świadka do składania fałszywych zeznań poprzez zatajenie sprzedaży złotych i srebrnych monet o wartości 1,7 miliona złotych. Kolejne zarzuty dotyczą złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych za lata 2020, 2021 oraz 2022. Według śledczych Górczyński zataił posiadanie złotej monety o wadze 1 kg, którą kupił za 210 tysięcy złotych.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024