Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Problem na składowisku w Rokitnie

Problem na  składowisku w Rokitnie
05.08.2008, o godz. 13:48
czas czytania: około 1 minuty
0

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska analizuje wyniki kontroli składowiska odpadów w Rokitnie (woj. lubelskie). Nie wyklucza, że zostanie ono zamknięte.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Problem w tym, że z setek ton odpadów, jakie trafiają do Rokitna, wydzielają się odcieki – czyli toksyczne substancje. Nieoczyszczone w Hajdowie powodują skażenie gruntu. Kilka lat temu problem mógł zostać rozwiązany, bo oczyszczalnia toksyn miała powstać przy okazji budowy sortowni przy wysypisku.

– Wszystko miało być finansowane ze środków unijnych i nawet znajdowało się na liście projektów. Niestety miasto nie zgodziło się na budowę sortowni i mamy, co mamy – alarmuje Tadeusz Fijałka, prezes MPWiK, i zapowiada, że jutro spotka się z firmami, które przewożą odcieki do oczyszczalni ścieków w Hajdowie. Chce z nimi rozmawiać o zwiększeniu częstotliwości transportu toksyn.

Leszek Żelazny, wojewódzki inspektor ochrony środowiska, uspokaja, że procedura zamknięcia składowiska nie polega na wydaniu jednej decyzji i natychmiastowego zamknięcia wszystkiego na cztery spusty. – W takim przypadku dajemy pół roku na usunięcie wszystkich nieprawidłowości, które wykryjemy podczas kontroli – usłyszeliśmy w WIOŚ. – Obawiam się, że pół roku to może być za mało – ocenia prezes Fijałka.

źródło: Kurier Lubelski

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026