Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Program "Mój Prąd" ma korzystać z funduszy europejskich

Program
PAP
14.01.2021, o godz. 12:37
czas czytania: około 1 minuty
0

W kolejnej odsłonie programu promocji fotowoltaiki "Mój Prąd" wykorzystane mają być środki z Unii Europejskiej. Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka informuje, że resort pracuje nad montażem finansowym dla nowej edycji programu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Szef resortu klimatu i środowiska zapewnił, że ministerstwo chce uruchomić trzecią edycję programu, lecz nie poinformował, kiedy taki nabór mógłby ruszyć.

– Pracujemy nad kwestiami finansowymi, mamy świadomość, że program jest bardzo oczekiwany – zaznaczył M. Kurtyka.

Minister wskazał, że montaż finansowy ma wykorzystywać również środki z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Program ma zostać uzupełniony o dodatkowe komponenty, które pozwolą konsumować więcej wytworzonej energii przez prosumentów. Chodzi m.in. o ładowarki do samochodów elektrycznych, a także systemy zarządzania energią w domach. Dotychczas w ramach “Mojego Prądu” można było otrzymać dofinansowanie jedynie do instalacji paneli PV w wysokości do 5 tys. zł.

W grudniu 2020 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zamknął przyjmowanie wniosków w ramach programu. W ciągu dwóch edycji złożono 220 tys. wniosków o dofinansowanie instalacji PV. Wykorzystany został również cały, powiększony budżet programu w wysokości 1,1 mld zł.

Program wystartował w połowie 2019 r., a łączna moc instalacji ze złożonych wniosków da 1,2 GW, które rocznie wyprodukują ok. 1200 GWh/rok energii elektrycznej.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024