Dodał, że przez ostatnie lata ppp było postrzegane jako rozwiązanie kryminogenne i korupcjogenne. – Międzynarodowa konferencja City&Financial może pomóc nam w promocji nowej, poprawionej ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym – zauważył wiceminister gospodarki.
Adam Szejnfeld podkreślił, że w 10th Annual PPP European Summit powinni wziąć udział najwyżsi rangą przedstawiciele polskiego rządu, a także instytucje kontroli samorządu terytorialnego.
Dyrektor City&Financial Maurice Button przekonywał, że ich konferencje nt. PPP gromadzą co roku europejskich przedsiębiorców najwyższego szczebla i reprezentantów międzynarodowych rządów. – Konferencje te skupiają około 300 – 400 uczestników, w tym inwestorów i ministrów z całej Europy. Podczas dyskusji wymieniamy doświadczenia oraz najlepsze praktyki w rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego – powiedział dyrektor Button. Dodał, że przykład Polski jest szczególnie interesujący ze względu na nowoczesne rozwiązania w ustawie oraz położenie naszego kraju w Europie Środkowo-Wschodniej.
źródło: Ministerstwo Gospodarki
Komentarze (0)