Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Ambitna propozycja Komisji Europejskiej

Ambitna propozycja Komisji Europejskiej
Cza
20.07.2023, o godz. 10:01
czas czytania: około 2 minut
0

Propozycja Komisji Europejskiej dotycząca End-of-Life Vehicles jest nie tylko ważnym krokiem we właściwym kierunku dla sektora motoryzacyjnego, ale także ustanawia precedens dla innych sektorów rynku, takich jak opakowania.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

–  Przyspieszenie zmian systemowych jest niezbędne w łańcuchach wartości wszystkich gałęzi przemysłu, w tym w branży motoryzacyjnej, aby osiągnąć unijne cele klimatyczne i cyrkularne do 2050 r. Dlatego Plastics Europe z zadowoleniem przyjmuje ambitną propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą końca cyklu życia pojazdów End-of-Life Vehicles. Propozycja jest ważnym krokiem we właściwym kierunku dla sektora motoryzacyjnego, ale stanowi również precedens dla sektora opakowań (propozycja obecnie w trakcie opiniowania) i innych sektorów, uznając znaczenie obowiązkowych celów w zakresie zawartości recyklatów jako siły napędowej obiegu zamkniętego – komentuje Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca Plastics Europe Polska.

Ambitny poziom 25 proc.

Wiele elementów z tworzyw sztucznych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym to produkty o wysokiej wydajności, które wymagają użycia polimerów najwyższej jakości i które mogą być bardzo trudne w recyklingu. W związku z tym zaproponowany przez Komisję ambitny poziom 25 proc. zawartości recyklatów można osiągnąć jedynie poprzez połączenie recyklingu mechanicznego i innych innowacyjnych technologii, takich jak recykling chemiczny.

– Firmy członkowskie Plastics Europe podejmują ogromne inwestycje i wdrażają dalekosiężną reorganizację swojego zaplecza produkcyjnego i technologicznego, ale aby przyspieszyć rozwój recyklingu chemicznego i sprostać ambitnym celom Komisji w zakresie zawartości recyklatów, pilnie potrzebne są sprzyjające ramy polityczne. Przemysł potrzebuje zielonego światła, aby inwestować w recykling chemiczny z zastosowaniem bilansu masy – komentuje Anna Kozera-Szałkowska z Plastics Europe Polska.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024