Transakcja warta 56 mln dolarów pozwoli na rozwój produkcji pieców do produkcji sztabek krzemowych.

Firma GT Solar International, jeden z największych dostawców sprzętu produkcyjnego i rozwiązań produkcyjnych "pod klucz" dla przemysłu fotowoltaicznego poinformowała o podpisaniu umowy wartej 56 mln USD z Yingli Green Energy Holding Company Limited, wiodącą, zintegrowaną wertykalnie firmą, zajmującą się wytwarzaniem produktów fotowoltaicznych w Chinach. Umowa dotyczy nowej generacji pieców do produkcji sztabek krzemowych DSS450 firmy GT Solar. Jest to czwarte i największe zamówienie firmy Yingli na piece, które służą do powiększania wielokrystalicznych sztabek do 450 kg. To spowoduje, że w 2009 r. wzrośnie do około 600 MW wydajność pieców, które posiada firma Yingli.

– Yingli to lider w zwiększaniu produkcji energii słonecznej w Azji i na całym świecie. Zakup naszego nowego pieca DSS 450 zapewni tej firmie wzrost poziomu wydajności nawet o 80% w jednym cyklu, w ramach tego samego pieca poprzedniej generacji – powiedział Thomas Zarrella, prezes i dyrektor wykonawczy GT Solar

– Prowadzimy współpracę z GT Solar już od 2002 r. i udało nam się oprzeć znaczną część naszej działalności na sprzęcie tej firmy. Kontrakt umożliwi nam wzrost naszej wydajności produkcji sztabek z obecnego poziomu 200 MW do 400 MW do końca 2008 r. i do poziomu 600 MW w 2009 r. – powiedział prezes Yingli Green Energy, LianSheng Miao.

źródło: Business Wire

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj