Policjanci z Gdyni zatrzymali 38-letniego Mirosława K., doręczyciela przesyłek w jednej z firm. Zamiast doręczyć do adresatów na terenie Trójmiasta, wyrzucił on do kontenera na surowce wtórne około 2 tys. paczek i listów.

Cała sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z pracownic firmy odpowiedzialna za rozliczanie doręczycieli stwierdziła, że Mirosław K. wykazuje bardzo dużą ilość dziennie doręczonych przesyłek, o wiele więcej niż inni. Wydawało się to fizycznie niemożliwe, dlatego o swoich wątpliwościach poinformowała swojego pracodawcę. Ten zaczął obserwować mężczyznę i wkrótce zauważył, że gdańszczanin po pobraniu przesyłek i wyjściu z firmy udał się prosto do stojącego niedaleko pojemnika na odpady gdzie wrzucił przesyłki. Natychmiast o wszystkim zawiadomiono policję.

Mirosław K. został zatrzymany na terenie firmy. Był pijany – miał prawie 2 promile alkoholu we krwi.
38-latek został zwolniony z pracy.

Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut usuwania lub ukrywania dokumentów, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie wyklucza się postawienia mu również zarzutów dotyczących naruszenia tajemnicy korespondencji oraz naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych. Czynności w tej sprawie trwają.

źródło: policja.gov.pl

Czytaj więcej

Skomentuj