Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie jednego z potencjalnych wykonawców w sprawie przetargu na budowę spalarni odpadów w Poznaniu.

Odwołanie złożyła należąca do koncernu E.ON Energy spółka ITPOK Poznań. Spółka została wcześniej zakwalifikowana do drugiego etapu postępowania  o udzielenie zamówienia publicznego na "System Gospodarki Odpadami dla Miasta Poznania – Kontrakt 1", prowadzonego przez Miasto Poznań.

W odwołaniu podnoszno zarzuty dotyczące postanowień SIWZ w zakresie m.in: opisu przedmiotu zamówienia, opisu kryteriów oceny ofert orazwskazania przez zamawiającego celem porównania ofert 23% stawki podatku VAT. Zdaniem ITPOK Poznań wyznaczono również zbyt krótki termin składania ofert.

Krajowa Izba Odwoławcza podjęła wczoraj decyzję o oddaleniu w całości podnoszonych zarzutów. W tej sytuacji możliwe jest jeszcze odwołanie do Sądu Okregowego.

Do przetargu na wybór partnera do budowy poznańskiej spalarni początkowo stanęło 11 wykonawców. Do dalszego etapu zostały zakwalifikowane ITPOK Poznań (spółka należąca do E.ON), Articulus (spółka angielskiej firmy Wheelabrator), Sita-Zielona Energia (spółka powiązana z GDF Suez), Remondis Waste to Energy (spółka Remondis) oraz konsorcjum „Nowa energia dla Poznania” z udziałem spółek Dalkia Polska i PBG.

Koszt inwestycji, która ma zostać zakończona w 2015 r., jest szacowany na ok. 1,04 mld zł brutto, z czego 352 mln zł będą pochodziły ze środków unijnych. Kontrakt obejmuje zaprojektowanie, sfinansowanie oraz zarządzanie i utrzymanie spalarni oraz zaprojektowanie, sfinansowanie i wybudowanie instalacji do demontażu odpadów wielkogabarytowych. Zakład docelowo ma przekształcać 240 tys. ton odpadów rocznie z Poznania i dziewięciu sąsiednich gmin.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj