Wyłoniono wykonawcę 57 km sieci kanalizacyjnej dla prawobrzeżnej części Gminy i Miasta Sieradz.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pn. „System wodociągowy i kanalizacyjny w Sieradzu”. W przetargu wzięło udział 11 firm. Wygrała oferta opiewająca na 43,8 mln zł przedstawiona przez firmę INSTALBUD z Rzeszowa. Wszystkie pozostałe, spełniające kryteria formalne, były droższe.

– Do tej pory cały projekt mieliśmy zrealizowany tylko w 4-6%. Dzięki rozstrzygnięciu przetargu mamy praktycznie zakontraktowane 30% inwestycji. Jeśli nie będzie odwołań innych oferentów, to na przełomie marca i kwietnia powinniśmy rozpocząć prace budowlane  – wyjaśnia Jacek Walczak, prezydent Sieradza.

– Dla nas największym wyzwaniem jest obecnie czas. Do III kwartału 2010 roku musimy skończyć cały projekt. Decyzja o wyborze firmy dla tego kontraktu pozwala nam na przejście do kolejnych etapów. Przed nami m.in. kontrakt dla lewobrzeżnej części Sieradza, w tym kanalizacja osiedla Chabie – dodaje Krzysztof Grabowski, prezes MPWiK.

Wybór oferty INSTALBUDU możliwy był dzięki akceptacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOSiGW) w Warszawie na delegowanie praw i obowiązków z Miasta Sieradz na spółkę MPWiK. Dzięki temu pojawiła się możliwość odliczenia 22% podatku VAT. W efekcie zamiast 36 mln zł zabezpieczonych w budżecie miasta na ten kontrakt, można było na niego przeznaczyć blisko 44 mln zł. – Bez akceptacji NFOSiGW miasto musiałoby zwiększyć o kilka milionów wydatki na ten cel lub unieważnić przetarg, a co za tym idzie stracić kolejne miesiące – podsumowuje prezydent Sieradza.

źródło: UM Sieradz

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj