Do końca maja mieszkańcy Jaworzna posiadający techniczną możliwość podłączenia się do kanalizacji mogą zawrzeć umowę, która daje szansę na uzyskanie dotacji w wysokości do 95 procent.

Dofinansowanie można przeznaczyć na m.in. zakup materiałów i budowę przyłącza kanalizacyjnego, a także pomiary geodezyjne i odbiór inwestycji.

Na podstawie uruchomionego przez Prezydenta Miasta systemu dotacji, mieszkańcy mogą starać się o zwrot poniesionych kosztów budowy przyłącza kanalizacyjnego w wysokości 50 procent, jednak nie więcej niż 2000 zł. Istnieje jednak szansa na zwiększenie tej kwoty. Końcem czerwca Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji chce złożyć wniosek o dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ewentualna wygrana w konkursie może dodatkowo zrekompensować mieszkańcom koszty przyłączenia się do kanalizacji w wysokości nawet do 45 procent. 

– Aby skorzystać z tego dofinansowania, do 31 maja mieszkańcy dzielnic, w których kanalizacja już działa, mają czas na podpisanie stosownej umowy – wyjaśnia Sławomir Grucel, rzecznik prasowy MPWiK.

Pod koniec ubiegłego roku mieszkańcy otrzymali wzór umowy oraz informacje prezentujące dogodne warunki finansowania budowy przyłącza kanalizacyjnego.

– Od ponad miesiąca nasi pracownicy wraz ze Strażą Miejską kontrolują posesje oraz informują jaworznian o możliwościach skorzystania z powyższych dopłat – dodaje Sławomir Grucel.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj