W najbliższy wtorek, tj. 18 maja br. w koszalińskim ratuszu (sala 300 UM) w godzinach 9.00 – 15.00 odbędzie się zorganizowane przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania i Kommunalgemeinschaft Europaregion Pomerania e.V “52 Polsko – Niemieckie Forum nt. Przyszłościowe trendy w gospodarce odpadami – stan i perspektywy we współpracy transgranicznej”.

Podczas spotkania zostaną przedstawione normy prawne, możliwości finansowania oraz stan gospodarki odpadami w Województwie Zachodniopomorskim oraz Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

Zagadnienia omówione podczas spotkania, poza wymianą doświadczeń związanych z gospodarowaniem odpadami, po polskiej i niemieckiej stronie Euroregionu Pomerania, mają służyć próbie przeniesienia najlepszych wzorców i praktyk na grunt działań transgranicznych w obliczu wspólnych działań proekologicznych.

Podczas konferencji o godz. 12.00 o stanie i perspektywach rozwoju w Koszalinie gospodarki odpadami mówić będzie zastępca prezydenta Andrzej Jakubowski. Spotkanie poprowadzi Tomasz Uciński, dyrektor PGK w Koszalinie oraz prezes Krajowej Izby Gospodarki Odpadami w Warszawie.

Źródło: UM Koszalin

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj