W Warszawie pobliżu Ogrodu Krasińskich powstał “psi wybieg”. Są w nim m.in. psie pisuary, terenowe zabawki, a także kosze wyposażone w podajniki z torebkami do zbierania psich odchodów. Właściciele psów będą mogli odpocząć na ławkach lub schować się podczas deszczu pod zadaszeniem.

– Zgodnie z nowym  regulaminem do Ogrodu Krasińskich, jako parku historycznego, nie można wprowadzać psów – mówi Renata Kaznowska, dyrektor Zarządu Terenów Publicznych, który zorganizował wybieg. – Z powodu podsikiwania przez psy zmarniało nam 500 sztuk roślin, które musieliśmy wymienić. Zapraszamy wszystkich psiarzy właśnie tu. Kończymy montaż ławek, są już przeplotnie dla psów, kłody drzew oraz nowatorskie pisuarki, czyli z pozoru zwykłe betonowe słupki, ale tak zaprojektowane, aby zachęcały psy do załatwiania się przy nich.- wyjaśnia Kaznowska.

Teren o powierzchni prawie 2500 m2. jest ogrodzony, oświetlony i monitorowany przez dozorcę Ogrodu Krasińskich. W przyszłym roku zainstalowana zostanie dysza wodna do zabawy w wodzie.

Wybieg będzie miejscem, gdzie właściciele psów mogą legalnie i bez obaw o ich bezpieczeństwo, puścić psy ze smyczy i pobawić się z nimi. Obowiązujący na terenie miasta ‘Regulamin utrzymania czystości’ przewiduje bowiem, że psy w mieście, poza miejscami przeznaczonymi specjalnie dla nich, muszą być wyprowadzane na smyczy. 

Koszt realizacji wybiegu dla psów wyniósł około 81 tys. zł.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj