Jeszcze ponad 200 tysięcy bezpłatnych zestawów do sprzątania po psach czeka w stołecznym Biurze Ochrony Środowiska. Urzednicy zapraszają zarządców nieruchomości, właścicieli kiosków i sklepów, którzy chcieliby wyposażyć swoich mieszkańców czy klientów w specjalne jednorazowe torebki.

Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy rozdało warszawiakom bezpłatnie prawie 3 mln takich zestawów. Już przygotowuje się do zakupu kolejnego 1,2 mln torebek.

"Zachęcamy do ich pobrania zwłaszcza tych warszawiaków, którzy twierdzą: „nie sprzątam, bo nie mam czym”. Nawet, jeśli akurat nie mamy specjalnego zestawu, możemy posłużyć się torbą foliową czy starą gazetą. Nie ma gdzie wyrzucać, bo nie ma specjalnych koszy na psie odchody? Też słaba wymówka! Nie trzeba szukać specjalnie oznakowanego kosza – zebrane nieczystości można wyrzucać do każdego napotkanego kosza ulicznego. Wystarczy chcieć posprzątać! Powodzenie akcji Psie Sprawy Warszawy zależy przede wszystkim od odpowiedzialności – za swojego czworonożnego przyjaciela, ale i za wspólną przestrzeń dzieloną z współmieszkańcami Warszawy" – czytamy na stronie warszawskiego magistratu.

Aby otrzymać zestawy wystarczy zadzwonić pod nr 22 257 95 00.

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj