Bezpłatne zestawy do sprzątania po psach znajdą się w każdym stołecznym kiosku RUCH-u. Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy przygotowało 260 tysięcy kompletów toreb i łopatek. Właściciele czworonogów mogą je odbierać do wyczerpania zapasów.

Organizatorem akcji "Psie Sprawy Warszawy" jest miejskie Biuro Ochrony Środowiska. – Główny nacisk chcemy położyć na zwrócenie uwagi na problem właścicieli czworonogów i przekonanie ich do podjęcia indywidualnych działań zmierzających do bezpośredniej likwidacji problemu, tzn. usuwania zanieczyszczeń zaraz po ich powstaniu – mówi Agnieszka Kłąb ze stołecznego BOŚ.

RUCH S.A. po raz kolejny już wspiera ekologiczną kampanię Urzędu m.st. Warszawy poprzez pomoc w dystrybucji zestawów do sprzątania po psach. Aby zaopatrzyć się w zestaw wystarczy odwiedzić kiosk sieci RUCH S.A. i poprosić sprzedawcę o wydanie papierowej i foliowej torby wraz ze specjalną łopatką. Zestawy wydawane są bezpłatnie, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek zakupów.

Unisoft 300 x 250

Głównym powodem podjęcia przez miejskie Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy tematu sprzątania po psach jest liczba telefonów i e-maili odbieranych od warszawiaków przez cały rok. – Jest to bardzo często przewijający się problem, z jakim zgłaszają się do nas mieszkańcy stolicy. Jednocześnie problem sprzątania, a raczej niesprzątania po czworonogach jest stale widoczny w lokalnych mediach i na forach internetowych – dodaje Agnieszka Kłąb.

Od 7 lipca na antenie TVP Warszawa można obejrzeć spot telewizyjny pt. „Kupa psów łamie prawo”, zachęcający do sprzątania.

źródło: ruch.com.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj