W Warszawie trwa montaż dystrybutorów torebek na psie odchody. 49 stojaków z torebkami pojawi się w miejscach, które są najbardziej zanieczyszczane przez psy, np. w Śródmieściu.

– Liczymy, że to udogodnienie zachęci właścicieli czworonogów do sprzątania. Dystrybutory staną ponadto w miejscach wskazanych przez mieszkańców i tak jest w przypadku w psich stacji montowanych na Ochocie, Woli, Bemowie, Bielanach czy Pradze Południe. Aktywność mieszkańców w wyznaczaniu miejsc pod podajniki torebek to szczególnie pozytywny efekt dotychczasowej edukacji w zakresie sprzątania po psach. O stojaki proszą nie tylko osoby, którym przeszkadzają trawniki zanieczyszczane przez psy, ale też właściciele czworonogów, którzy sprzątają po swoich pupilach – informują urzędnicy z Zakładu Oczyszczania Miasta w Warszawie.

Po zamontowaniu nowych psich stacji będzie ich w sumie 244 (na terenach podlegających ZOM). 200 sztuk ustawionych jest przy skwerach, zieleńcach, ciągach komunikacyjnych. 44 dystrybutory od lat stoją też przy wejściach do parków, którym opiekuje się ZOM (Ogród Saski, Park Skaryszewski, Praski, Fosa i Stoki Cytadeli oraz Pole Mokotowskie).

Każdy stojak opatrzony jest hasłem "Psie Sprawy Warszawy". Składa się z pojemnika w którym znajdują się foliowe torebki. Właścicieli czworonogów uprasza się o pobieranie woreczków i zbieranie do nich odchodów swoich pupili. Zapełnione torebki można wrzucać do każdego napotkanego kosza na śmieci. Koszt dostarczenia i montażu dystrybutorów to 67 tys. zł.

źródło: ZOM w Warszawie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj