1 / 6

Baterie słoneczne zasilające w energię elektryczną cały obiekt, deszczówka wykorzystana na bieżące potrzeby, a przede wszystkim miejsce do bezpłatnego oddania odpadów składają się na powstały w Szczecinie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów – Ekoport.

W powstałym w Szczecinie ekologicznym Ekoporcie nic się nie zmarnuje. Deszczówka zbierana będzie do podziemnych pojemników, a następnie zostanie wykorzystana do bieżącej obsługi obiektu.

Baterie słoneczne zamontowane na dachu jednego z budynków pozwolą na zasilenie w energię elektryczną całego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Konstrukcje zostały przygotowane w taki sposób, że docelowo przyozdobią je pnące rośliny.

Na powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych za darmo będzie można oddać odpady, tak jak w pozostałych sześciu Ekoportach. W budynkach znajduje się też sala multimedialna, która w weekendy może działać jako świetlica i miejsce szkoleń lub edukacji ekologicznej.

Inwestycja kosztowała 4,5 mln zł i jest częścią rozbudowy szczecińskiego systemu Ekoportów. W jego ramach kupiono także samochody do obsługi punktów oraz sprzęt komputerowy.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj