Brytyjski Departament Transportu podjął inicjatywę, której celem jest przyspieszenie procesu wymiany samochodów na nowe, które emitują mniej szkodliwych związków węgla do atmosfery. Celem programu są floty należące do sektora publicznego.

Program Zaopatrzenia Pojazdów o Niskiej Emisji Związków Węgla (ang. LCVPP) jest wartym 50 milionów funtów projektem finansowanym przez brytyjski rząd. Projekt polega na tym, że w ciągu trzech następnych lat tysiące pojazdów o niskiej emisji związków węgla oraz z napędem elektrycznym będzie testowanych, a następnie pojazdy te otrzymają floty sektora publicznego i lokalnych władz.

Sektor publiczny to ważny nabywca pojazdów. Szacuje się ostatnio, że we flotach samochodowych należących do sektora publicznego znajduje się 100 tysięcy dużych i 200 tysięcy małych pojazdów. Szacuje się również, że sektor publiczny nabywa rocznie 75 tysięcy pojazdów.

Do fazy pierwszej programu zapisało się sześć sektorów publicznych: Poczta, Government Car and Despatch Agency (Agencja będąca częścią Departamentu Transportu odpowiedzialna za usługi pocztowe i wynajem samochodów rządowi Wielkiej Brytanii), Agencja Środowiska, Policja, Transport Londyński i Departament skarbowy (ang. HMRC).

Powyższe sześć instytucji wraz z pewną liczbą władz lokalnych będzie testować ekologiczne vany przez rok w celu sprawdzenia ich życiowej przydatności jako pojazdy flotowe.

źródło: mojeauto.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj