W jubileuszowej, X edycji Konkursu „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu do zdobycia jest rekordowa pula nagród finansowych. Na laureatów czeka 180 tys. zł ufundowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz nagrody finansowe od Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Wrocławia, Zielonej Góry, Łodzi, Torunia i Olsztyna.

Puchar Recyklingu to jedyny w kraju konkurs, który kompleksowo ocenia selektywną zbiórkę odpadów. Skierowany jest w szczególności do urzędów miejskich i gminnych, przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, związków komunalnych gmin i powiatów, sortowni, centrów edukacji ekologicznych i innych instytucji, które prowadzą edukację ekologiczną.

Organizowany jest w dziewięciu kategoriach:
– „Szklana Statuetka” – zbiórka stłuczki szklanej,
– „Srebrna Puszka” – zbiórka puszek aluminiowych,
– „Lider Zbiórki Tworzyw” – zbiórka tworzyw sztucznych,
– „Złota Bela Makulatury” – zbiórka makulatury,
– „Zielona Bateria” – zbiórka baterii,
– „Zielony Kontakt” – zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego,
– „Lider Sortowni” – kategoria stworzona z myślą o sortowniach,
– „Edukacja Ekologiczna” – działania promujące selektywną zbiórkę i edukację ekologiczną,
– „Rekordowy Karton” – zbiórka kartoników po płynnej żywności.

Konkurs od lat cieszy się powodzeniem wśród podmiotów, które segregują odpady i prowadzą działania w kierunku edukacji ekologicznej. W ciągu tych lat uczestnicy zebrali 500 tys. ton selektywnie zebranych odpadów, które oddano do recyklingu, organizatorzy otrzymali 2,5 tys. zgłoszeń, a łączna pula nagród finansowych wyniosła 1,7 mln zł.

W związku z dużym zainteresowaniem organizatorzy postanowili przedłużyć termin nadsyłania Deklaracji udziału do 31 lipca br.

Więcej informacji: tel.: 061/655 81 08, e-mail.: konkurs@abrys.pl, www.abrys.pl


 

Czytaj więcej

Skomentuj