Zużyte opony, stare meble i zepsute lampy nie muszą zalegać w piwnicach czy komórkach łódzkich mieszkań. Aby się ich pozbyć, wystarczy podjechać do działającego od kwietnia “Punktu Dobrowolnego Dostarczania Odpadów” mieszczącego się przy ul. Zamiejskiej 1.

Oddanie niebezpiecznych i sprawiających kłopot w zagospodarowaniu odpadów jest bezpłatne. Punkt czynny jest przez sześć dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku otwarty jest w godzinach 8-17. W soboty odpady można przywozić od godz. 8 do 12.

Do punktu można dostarczać takie odpady jak: elektrośmieci (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny), lampy rtęciowe i fluorescencyjne, urządzenia zawierające freony, baterie i akumulatory, opakowania po farbach, klejach i żywicach, opony, odpady wielkogabarytowe (meble), odpady drewna, szkła, tworzyw sztucznych oraz makulaturę.

"Punkt Dobrowolnego Dostarczana Odpadów" jest miejską inwestycją, którą nadzoruje Wydziału Gospodarki Komunalnej. Zarządzany jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Zwykłe odpady komunalne, wytworzone zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w wyniku remontu (np. gruz czy styropian) nie są tu przyjmowane. Podobne punkty funkcjonują w miastach europejskich oraz niektórych miastach w Polsce.

źródło: uml.lodz.pl

Czytaj więcej

Skomentuj