Aby ułatwić mieszkańcom Starogardu Gdańskiego pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w sposób zgodny z prawem, od listopada w mieście funkcjonuje specjalny punkt zbierania elektrośmieci.

Od poniedziałku do piątku, do punktu można bezpłatnie oddawać zużyte lub zepsute urządzenia elektryczne i elektroniczne takie jak: sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt audiowizualny, komputerowy i oświetleniowy. Organizatorem tej formy zbierania elektrośmieci jest ElektroEko, największa w Polsce Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, która organizuje i finansuje na terenie całego kraju proces zbierania i przetwarzania zebranych elektrośmieci.

Punkt zbierania elektrośmieci w Starogardzie Gdańskim działa jako firmowany przez ElektroEko i spełnia odpowiednie wymogi techniczne. Obsługiwany jest przez firmę P.T.H. PESTAR Eugeniusz Piechowski, która zajmuje się odbiorem i utylizowaniem elektrośmieci, posiadając certyfikat zakładu przetwarzania tego typu odpadów.

Punkt zbierania zużytego sprzętu elektrotechnicznego ElektroEko znajduje się w Starogardzie przy ul. Iwaszkiewicza 15; czynny: poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 17.00, sobota: 8.30 – 13.00. Informacja telefoniczna: +48 (058) 560-19-09, 560-18-69; email: utylizacja@pestar.com.pl . Istnieje możliwość odbioru elektrośmieci od mieszkańca. 

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.utylizacja.pestar.com.pl/pages/kontakt.php

źródło: starogard.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj