Tadeusz Koper, wieloletni szef Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i najstarszy prezes w Słupsku (72 lata), przechodzi na emeryturę po 15 latach pracy w PGK.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej to jedna z najważniejszych spółek miejskich w Słupsku. PGK to trzy zakłady: pierwszy zajmuje się wywozem śmieci, drugi utrzymaniem czystości ulic i odśnieżaniem, trzeci obsługuje wysypisko śmieci w Bierkowie.

Tadeusz Koper otrzymał w 2007 tytuł "Dyrektora roku”. Organizatorami plebiscytu była Redakcja „Przeglądu Komunalnego" wraz z Krajowym Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast.

Unisoft 300 x 250

Tymczasem jest już giełda nazwisk, kto przejmie schedę po odchodzącym prezesie. Wymienia się Jerzego Mazurka (główny specjalista PGK), Andrzeja Gazickiego (były wiceprezydent Słupska, obecnie dyrektor słupskiego oddziału "Ruchu”) i Marka Różański (prywatny przedsiębiorca).

– Na stanowisko prezesa na pewno będzie ogłoszony konkurs, a pana Tadeusza pożegnamy z honorami. To wielce zasłużony człowiek dla PGK i Słupska – powiedział Marek Sosnowski, p.o. rzecznika prasowego prezydenta miasta.

źródło: gp24.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj