Tadeusz Koper, wieloletni szef Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i najstarszy prezes w Słupsku (72 lata), przechodzi na emeryturę po 15 latach pracy w PGK.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej to jedna z najważniejszych spółek miejskich w Słupsku. PGK to trzy zakłady: pierwszy zajmuje się wywozem śmieci, drugi utrzymaniem czystości ulic i odśnieżaniem, trzeci obsługuje wysypisko śmieci w Bierkowie.

Tadeusz Koper otrzymał w 2007 tytuł "Dyrektora roku”. Organizatorami plebiscytu była Redakcja „Przeglądu Komunalnego" wraz z Krajowym Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast.

Tymczasem jest już giełda nazwisk, kto przejmie schedę po odchodzącym prezesie. Wymienia się Jerzego Mazurka (główny specjalista PGK), Andrzeja Gazickiego (były wiceprezydent Słupska, obecnie dyrektor słupskiego oddziału "Ruchu”) i Marka Różański (prywatny przedsiębiorca).

– Na stanowisko prezesa na pewno będzie ogłoszony konkurs, a pana Tadeusza pożegnamy z honorami. To wielce zasłużony człowiek dla PGK i Słupska – powiedział Marek Sosnowski, p.o. rzecznika prasowego prezydenta miasta.

źródło: gp24.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj