Kandydat na prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za priorytety swojego działania na tym stanowisku uznaje opracowanie nowej strategii i określenie kryteriów dalszej działalności Funduszu.

O zmianach w zarządzie NFOŚiGW i kandydatach na jego szefów pisaliśmy tutaj.

"Chciałbym sformułować nową strategię dla Funduszu, określić precyzyjnie miejsce funduszu na mapie ekologicznej i finansowej Polski, tak aby Fundusz tworzył wartość dodaną i aby działania, które finansujemy, były efektywne kosztowo i miały wpływ na poprawę stanu środowiska" – powiedział w czwartek PAP Jan Rączka.

We współpracy z ministerstwem środowiska, Rączka planuje sformułować program działania, a do realizacji celów chce dopasować strukturę organizacyjną i sposób działania tej instytucji. Zapowiada też, że Fundusz czeka wiele zmian. Rączka planuje wprowadzenie przejrzystych kryteria podziału środków unijnych.

Kandydat na prezesa Funduszu nie chciał komentować sprawy przyznania dotacji dla fundacji "Lux Veritatis" na poszukiwanie złóż wód geotermalnych na terenie Torunia. "Sprawę znam tylko z prasy. Nie jestem w stanie teraz odpowiedzieć na pytania dotyczące inwestycji" – powiedział.

źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj